Návod k instalaci elektrických topných lišt

Montáž elektrických topných lišt na příkladu ECHL-3E

Při montáži je třeba věnovat pozornost celistvosti elektrického systému. V případě poškození jednoho či více vodičů musí být topná lišta opravena kvalifikovaným elektrikářem.

01.

Při montáži budete potřebovat následující pomůcky, které nejsou součástí dodávaných dílů:

  •     Rukavice
  •     Vodováha
  •     Metr
  •     Vrtačka včetně vhodného vrtáku do stěn
  •     Šroubovák
montage_01

02.

Odejměte přední panel (přední díl) tahem na horním okraji, jak je znázorněno na obrázku. Dbejte, aby nedošlo k vytržení kabeláže.

Umístěte zadní díl na zeď a srovnejte ho do roviny.
Zároveň zkontrolujte, zda je umístěn nad obložením podlahy.
Pokud je instalováno více topných lišt vedle sebe, propojte je pomocí přiložené spojky (spojovací díl pro zadní díly).

03.

Vyvrtejte otvory pomocí 8mm vrtáku cca 60 mm hluboko do stěny. Do vyvrtaného otvoru vsuňte celou hmoždinku. Připevněte montážní profil pomocí přiložených šroubů ke zdi.

04.

Zkontrolujte zda z panelů nevisí žádné volné kabely.

Zemnění (žlutozelený kabel) by měl být propojen s krycí clonou (přední díl). Pokud ne, propojte tento kabel s přípojkou na krycí cloně (předním díle).
Připevněte zpět přední díl.

A to pomocí plastových vaček na spodní straně držáku (viz obrázek vlevo). Zaklopte přední díl na montážní desku a zatlačte, dokud všechny vačky nezaklapnou.

05.

Pro zapojení do elektrické sítě odstraňte přední díl tahem na horním okraji, jak je znázorněno na obrázku. Zapojte přiložený kabel do příslušné přípojky.

Připevněte znovu přední díl. A to pomocí plastových vaček na spodní straně držáku (viz obrázek vlevo). Zaklopte přední díl na montážní desku a zatlačte, dokud všechny vačky nezaklapnou.

06.

Zapojte elektrickou zástrčku do elektrické zásuvky ve Vaší domácnosti.

Jak se topné lišty montují?

Montáž topných lišt je velmi jednoduchá a nečiní problém ani u starších či historických a památkově chráněných budovách. Není nutný stavbní zásah do stěn pro začlenění vodovodního potrubí nebo kabeláže. Topné lišty od Energy-com jsou prostorově úsporné a nechají se rychle integrovat téměř do každé místnosti bez rozsáhlé přestavby. Mohou být použity buďto v novostavbách nebo i při rekonstrukci starých budov. Celá konstrukce je pokryta práškovým lakováním a skládá se z hliníkových dílů, které jsou montovány na stěny po celém obvodu místnosti. Přitom nehraje žádnou roli, zda se rozhodnete pro teplovodní lišty nebo elektrické lišty, neboť základový panel, krycí panel a topné těleso tvoří v obou variantách hlavní konstrukci Vašeho topného systému. Toto můžete namontovat sami v několika jednoduchých krocích. Další komponenty jako třeba plastové držáky, koncovky, T-spojky atd. patří k příslušenství, které je nutné doobjednat.

Zapojení & uvedení do provozu

Zatímco teplovodní modely jsou prostřednictvím distribučního systému nebo termostatického ventilu připojeny na vodní okruh, podobně jako u podlahového topení, ty elektrické jsou zas zapojeny do sítě elektrického napětí. Vyberte si vhodný výkon topných lišt na základě svých požadavků – u elektrických lišt mezi 125 a 575 Watty a u teplovodních mezi 88 a 420 Watty. Při výběru vhodného výkonu jsme Vám plně k dispozici. Elektrické lišty jsou bezdrátově propojeny s prostorovým termostatem, díky kterému si můžete nastavit požadovanou teplotu a nechat ji samoregulovat.

Topné prvky jsou standardně dodávány v délce 2,5 m, ale mohou být zkráceny na požadovanou délku, čímž zajišťují jednoduchou montáž, přesně padnoucí do Vašeho prostoru.

Standardně jsou komponenty produkovány v čistě bílé barvě (RAL 0916). Pro designově vhodnou instalaci si je můžete vyžádat v jakékoliv barvě z RAL-barevného spektra. Díky tomu mohou být topné lišty perfektně začleněny do každého interiéru.

Podrobnější informace k montáži topných lišt včetně ilustrativních fotografií naleznete v našich pokynech pro instalaci.