Princip

Přiblížení toho, jak topné lišty fungují

Jak fungují topné lišty?

Chcete vědět více o tom, jak topné lišty fungují? Níže naleznete odpovědi na Vaše otázky.

Topné lišty Energy-com zajišťují energeticky úsporné vytápění, které vytváří zdravé a příjemné vnitřní klima domova. Princip fungování topných lišt se liší od konvekčního vytápění tím, že fungují naprincipu sálavého tepla. Naše topné lišty imitují podlahové lišty a jsou montovány jako spojení mezi podlahou a stěnou v místnosti. Připojení vodovodních lišt do topné soustavy bývá ve většiné případů snadné, případně lze využít elektrickou variantu.

Sálavé teplo produkované vodou nebo elektřinou

Topné lišty sálají teplo rovnoměrně do stěn i do místnosti, a proto je teplo rozváděno optimálně do celého prostoru. Narozdíl od konvekčního vytápění nevznikají nikde v prostoru chladná místa. Sálavé teplo umožňuje optimální využití energie, snížení nákladů na topení a zároveň chrání životní prostředí. Rychlá regulace a řízení teploty pomocí termostatů přispívá významně k energetické účinnosti.

Lepší klima v místnosti

S topnými lištami, narozíl od konvekčního vytápění, vzduch v místnosti necirkuluje a díky tomu nedochází k víření prachu. Proto je tento systém vhodný pro alergiky a astmatiky. Sálavé teplo proniká rovnoměrně do prostoru i do stěn, na kterých se tak netvoří vlhká místa ani plísně. Podporuje tím nejen vaše zdraví, ale zároveň i dobrý technický stav budovy.

Prostorově nenáročné, pohledné & flexibilně umístitelné

Jednoduchý princip a praktická forma topných lišt dělají z tohoto inovativního topného systému skvělou alternativu vytápění pro všechny typy budov od novostaveb až po sanace historických budov. Topné lišty mají minimální požadavky na místo pro jejich montáž a nechávají tak prostor celé místnosti volný. Montáž je zároveň velice snadná bez potřeby stavebních úprav. Díky možnému výběru barev z celého RAL-spektra se dají začlenit do každého interiéru.

Chcete ještě více informací? Zde naleznete včechny výhody topných lišt přehledně a jednoduše.