Porovnání

Výhody a nevýhody tradičních systémů vytápění

Generated by wpDataTables

Topné lišty v porovnání s ostatními topnými systémy

Lištové vytápění ať už vodovodní nebo elektrické je v porovnání s ostatními systémy zdraví prospěšné, energeticky úsporné a nabízí mnoho dalších výhod. Vysoký podíl sálavého tepla u podlahy a stěn se stará o velice příjemné vnitřní klima podporující zdraví každého člověka. Komfortní zóny je dosaženo o přibližně 3°C nižší prostorové teploty než u běžných topných těles, čímž se šetří nejen energie, ale také peněžní prostředky. Nižší obsah vody v topném systému a rychlá reakce na regulaci teploty patří jednoznačně k vlastnostem, kterými lištové vytápění přesvědčí v porovnání s ostatními topnými systémy.

Teplo je rychle a rovnoměrně rozloženo po celé místnosti a částečně i absorbováno stěnami, díky čemuž na nich nemohou vznikat chladná místa (tím je zabráněno vzniku vlhkých stěn a plísní). U topných lišt nedochází díky minimálnímu přenosu tepla k proudění vzduchu, tím se zabraňuje obvyklým vzduchovým výměnám v místnosti a výření prachu, který ma za následek alergické reakce.

Vzhledem k nízké montážní výšce a hloubce a nabídce širokého příslušenství je použití topných lišt rozmanité a lze je instalovat téměř ve všech prostorách. Nechají se také montovat jako nábytkové lišty a nezabírají potřebnou plochu před oknem.

Každý druh vytápění má své výhody i nevýhody. Zde uvádíme přehledně nejběžnější typy vytápění.