Výhody

Úspora nákladů na vytápění

Topné lišty nepotřebují ke svému provozu fosilní paliva nebo neobnovitelné zdroje, postačí ekonomicky výhodný elektrický proud nebo voda. Fungují na principu sálavého tepla, kdy rovnoměrné rozložení tepla, rychlá regulace či řízení pomocí termostatů přispívají k energeticky účinnému, hospodárnému a dlohodobě udržitelnému provozu s optimálním využitím tepla. Dochází až k 28% energetické úspoře oproti běžným systémům i bez použití dodatečného zateplení. To chrání životní prostředí a Vaši peněženku!

Žádná tvorba plísní

Topné lišty zabraňují vlhkosti stěn, čímž efektivně předchází tvorbě plísní. Díky rovnoměrnému ohřívání prostoru prostřednictvím sálavého tepla stěny teplo nejen odrážejí, ale také část obsorbují. Proto nedochází k jejich ochlazování a následnému rosení oken. Obzvlášť pro staré stavby, kostely a historické budovy je toto efektivní způsob, jak předcházet tvorbě plísní a zároveň podporovat údržbu budov. Vlhké zdi a plíseň? Ne s topnými lištami!

Estetický charakter

Topné lišty díky svému kompaktnímu vzhledu zkrášlují daný prostor.
Standardně jsou kryty dodávány v bílé barvě (RAL 9016). Na vyžádání jsme však schopni nabídnout celou škálu RAL-barev, čímž Vaše topné lišty dokonale zapadnou do celkového vzhledu místnosti dle Vašich požadavků. Již žádná nevzhledná topení, nechte se přesvědčit!

Flexibilní instalace

Topné lišty jsou využívány nejen při plánování novostaveb, ale také při energetické renovaci budov. Domácnosti, komerční nemovitosti, sportovní haly, stacionáře a mnoho dalších veřejných budov, to vše připadá v úvahu pro montáž topných lišt. Inovativní topný systém s mnoha komponenty a praktickými doplňky lze přizpůsobit všelijakým stavebním podmínkám. Také schodiště či francouzská okna nepředstavují pro naše topné lišty žádný problém!

Rovnoměrné rozložení tepla

Topné lišty přenáší sálavé teplo rovnoměrně do stěn a celého prostoru, čímž umožňují rychlejší vytápění. Takovýto způsob vytápění zabraňuje vzniku chladných míst a udržuje stále vyrovnanou teplotu. Teplo pocítíte v celé místnosti, neboť topné lišty jsou položeny po celém jejím obvodu. To umožňuje nastavit teplotu topné vody až o 3 °C nižší, než je běžné u jiných topných těles. Optimální rozložení tepla je pro člověka velice příjemné!

Zdravý vzduch

Topné lišty přispívají velkým dílem k zdravému a příjemnému vzduchu v místnosti. Díky sálavému teplu nedochází k cirkulaci vzduchu v místnosti a proto se nevíří prachové či jiné částice. Nižší znečištění ovzduší v interiérech je vhodné zejména pro alergiky a astmatiky, což bývá často důvod, proč se doporučuje přechod na lištové vytápění i ze zdravotních důvodů. Vzduch není příliš suchý ani vlhký a vytváří tak příjemné klima v místnosti, což přispívá k Vašemu zdraví a celkové pohodě!

Prostorově nenáročná montáž

Topné lišty spojují stěnu s podlahou stejně jako podlahové lišty, proto mají velice malé nároky na prostor potřebný k jejich instalaci. Zatímco tradiční nástěnné radiátory, velkoplošné radiátory nebo různá kamna zabírají cenný prostor pro nábytek a další bytové doplňky, Vaše toplné lišty nechávají všechny stěny volné a celkový pohled tak zůstává konzistentní.

Rychlá a jednoduchá montáž

Topné lišty nevyžadují žádné velké přestavby. Nemusí se vybourávat zdi ani základy. Díky jejich všestrannému upevnění mohou být instalovány téměř v každé místnosti a na vyžádání jsou k dispozici v jakýchkoliv délkách. Celá konstrukce je upevněna pomocí základové lišty na zeď a ta je následně zakryta clonou. Návod k montáži naleznete zde. Připojení se provádí buďto na vodní topnou soustavu nebo do sítě elektrického napětí.