Topné lišty

Teplovodní topné lišty

Naše teplovodní topné lišty se připojují na topný okruh pomocí distribučního systému jako u podlahového vytápění nebo pomocí termostatického ventilu. Každá jednotlivá topná lišta obsahuje topný element sestávající ze dvou nad sebou vedoucích měděných trubek, jež jsou ohřívány prostřednictvím proudící horké vody. Měděné trubky jsou spojeny měděnými lamelami lichoběžníkového tvaru, které zajišťují optimální vedení tepla. Základový a krycí panel pak zajišťují konzistentní vzhled.

Elektrické topné lišty

Naše elektrické topné lišty jsou připojovány buď přímo do elektrického rozvodu nebo pouze do zásuvky. Díky této možnosti jednoduchého zapojení jsou vhodné i pro rekreační byty či chaty, karavany a všechny vlhké prostory. V každé topné liště jsou topné prvky vybaveny ochrannými vodiči, které slouží jako elektricky vyhřívané topné spirály. Základový a krycí panel pak zajišťují konzistentní vzhled. K řízení tohoto vytápění slouží pokojový termostat ovládaný buďto ručně nebo automaticky. Veškerá kabeláž včetně napájecíjho kabelu je součástí dodávaných dílů

Barevná provedení – individuální & inovativní

Standardně jsou naše topné lišty dodávány v bílé barvě (RAL 9016). Na přání zákazníka můžeme však nabídnout barevné provedení lišt ve všech RAL-barvách, stejně tak v dřevěném designu. Takže můžete zcela jednoduše přizpůsobit design Vašim individuálním představám s ohledem ke stávajícímu vzhledu místnosti.

Tvary – rozmanitost profilů

Energy-com lištové vytápění je dodáváno v šesti standardních profilech o výšce od 150mm do 290mm a hloubce od 30mm do 60mm. Jednotlivé topné elementy dodáváme v délce 2500 mm, ale mohou být na Vámi požadovanou délku zkráceny. Základové a krycí panely, vnitřní a vnější rohy jsou k dispozici v různých výškách. Odpovídající příslušenství je k dispozici ve velkém rozsahu.

Energy-com - inovativní topné lišty

Lištové vytápění, někdy označováno jako soklové topné lišty nebo pouze topné lišty, je obzvlášť inovativní a energeticky efektivní způsob vytápění. Lišty jsou montovány na vnitřní strany vnějších stěn místnosti podobně jako soklové podlahové lišty spojující podlahu se stěnou. Princip  lištového vytápění je jednoduchý: pomocí lišt je ohřívána vnitřní plocha přilehlých stěn dle varianty provedení buďto elektricky nebo pomocí teplé vody. Odtud je sálavé teplo přenášeno do celého prostoru místnosti, ne jako u konvekčního vytápění, kdy teplo stoupá od spodu až ke stropu, kde se následně hromadí. Stěny také absorbují část výsledného sálavého tepla, čímž nedochází k jejich ochlazování a vzniku vlhkosti. Tvorba plísní kvůli vlhkým a chladným stěnám? Černé plísně a plesnivé spóry, které jsou zdraví škodlivé? Určitě ne s topnými lišatmi od Energy-com!

Lištové vytápění: Dobré pro zdraví, životní prostředí & peneženku

Teplo produkované topnými lištami se rozděluje rychle a rovnoměrně do celé místnosti a nepřenáší se pouze na stěny, ale také do nábytku a dalšího inventáře. Výsledkem je příjemné teplo bez chladných zón s minimální cirkulací vzduchu. Proto nedochází k víření prachových částic a lištové vytápění ja tak často využíváno alergiky a astmatiky. Další výhodou je bezesporu úspora energie díky rychlému a rovnoměrnému vytápění místnosti, což samozřejmě snižuje náklady na vytápění. Lištové vytápění je ideální nejen ze zdravotních důvodů, ale je také přínosem pro životní prostředí a Vaši peneženku. Topné lišty fungují buďto na elektřinu nebo na teplou vodu. V případě teplovodních topných lišt jsou tyto připojeny na vodní okruh a jednotlivé lišty jsou ohřívány tekoucí horkou vodou. U elektrického provedení jsou lišty ohřívány jednoduše pomocí připojené elektřiny.

Plánování & Instalace

Plánování lištového vytápění obvykle provádí architekt nebo stavební projektant. Novostavby i staré a historické budovy mohou být kompaktně a elegantně zařízené, pokud jde o energetickou účinnost. V podstatě jakýkoliv objekt bez ohledu na to, zda je pro soukromé, komerční nebo veřejné využití, lze vybavit lištovým vytápěním, bez ohledu na strukturální podmínky. Výkon topného systému je uzpůsoben velikosti místnosti a instalaci lze provést snadno bez větší námahy a nákladných rekonstrukcí.