Elektrické topné lišty

Přehled rozměrů a výkonu

Elektrické topné lišty jako alternativní způsob vytápění

Elektrické topné lišty, známé také jako topné podlahové lišty, jsou díky svým četným výhodám ideální alternativou ke konvenčnímu vytápění radiátory. Na první pohled se jedná o běžné podlahové nebo soklové lišty, které jsou montovány jako spoj mezi podlahou a stěnou. V nich je ale mnohem více! V elektrické variantě jsou zabudovány topné tyče, které jsou ohřívány pomocí elektrického proudu. Vznikající sálavé teplo je následně přenášeno do přilehlých stěn, čímž ohřívá rychle a vyrovnaně vzduch v celé místnosti. Topné lišty jsou instalovány na všech stěnách místnosti, proto je topná plocha výrazně větší než u běžných radiátorů. Elektrické topné lišty jsou energeticky úsporné, čímž šetří energii a tím pádem i náklady na vytápění a také jsou tak šetrné k životnímu prostředí.

Elektrické topné lišty nabízejí mnoho výhod

Také ze zdravotního hlediska jsou topné lišty dobrou alternativou. Na rozdíl od běžných způsobů vytápění topné lišty nepřispívají k cirkulaci vzduchu a následnému víření prachu. Proto jsou elektrické topné lišty obzvláště vhodné pro alergiky a astmatiky, kteří preferují lepší kvalitu ovzduší. Tepelné záření je předáváno do stěn, proto je možné efektivně předcházet vlhkým místům právě na stěnách a tvorbě plísní. Krom toho je jejich flexibilní použití možné uvést jako další výhodu. Zjednodušeně řečeno, elektrické topné lišty mohou být instalovány v každé nemovistosti! Dokonce tak, že nejsou na první pohled viditelné. Topné lišty jsou esteticky vhodně zakomponovány do Vašeho interiéru – na rozdíl od běžných radiátorů, které mimo jiné zabírají cenné místo v místnosti. Elektrické topné lišty jsou tak úsporným vytápěním a dekorativním prvkem v jednom.

Montáž elektrických topných lišt

V ideálním případě je montáž prováděna pomocí odborníků, kteří přesně vědí, jak při instalaci topných lišt postupovat. Díky rozmanitým variantám a pestrému příslušenství je montáž bezproblémová také v rozích a hranách. Dokonce i ve schodištích se nechají elektrické topné lišty pohodlně namontovat. Tím pádem jimi mohou být vybaveny téměř všechny stěny. S ohledem na opravdu jednoduchou montáž těchto topných lišt trvá do dvou dnů, než máte prostor kompletně vybaven moderním systémem vytápění.