Teplovodní topné lišty

Teplovodní topné lišty jako alternativní topný systém

V případě teplovodních topných lišt se jedná o takové větší soklové nebo podlahové lišty, jejichž součástí je měděné potrubí napojené na vodní okruh. Jsou ideální alternativou k běžným topným systémům, které již nejsou vhodné vzhledem k jejich často špatné energetické účinnosti. V teplovodních topných lištách proudí horká voda, podobně jako u každého jiného vytápění, která předává teplo dále do místnosti. Nicméně, na rozdíl od běžných topných těles, nabízí teplovodní topné lišty tu výhodu, že prostor včetně stěn ohřívá rychle a rovnoměrně. K tomu je navíc potřeba podstatně méně energie, což přirozeně snižuje náklady na vytápění. Topné lišty jsou montovány průběžně v celém prosotoru podél stěn, čímž vytváří mnohem větší oblasti se vznikajícím sálavým teplem, než v případě běžných topných těles. Proto je v místnosti mnohem rychleji dosaženo komfortní teploty.

Lištové vytápění: teplovodní doporučení

Další výhodou teplovodních topných lišt je bezesporu to, že mohou být instalovány v téměř každé budově. Domácnosti i obchodní či veřejné budovy tak mohou těžit z pozitivních vlastností tohoto moderního a energeticky úsporného způsobu vytápění. Různé formy a modely teplovodních lišt umožňují instalaci i v rozích a na hranách stěn, stejnětak i schodištích. Někdy je dokonce možné lišty zapustit do podlahy, pokud není například na zdi dostatek prostoru pro jejich instalaci. Ať už se jedná o rekonstrukci nemovitosti, o energetickou optimalizaci nebo o novostavbu – teplovodní topné lišty jsou dobrou volbou v celé řadě projektů. Atraktivní vzhled topných lišt, který je možno upravovat díky všelijakým dostupným modelům dle aktuálního vkusu a okolnostech, je další výhodou, kterou mnoho starých radiátorů nemůže nabídnout.

Teplovodní topné lišty vytvářejí zdravé vnitřní klima, neboť způsobují jen velmi malé proudění vzduchu. Na rozdíl od konvekčního vytápění ja tak rozvířeno minimální množství prachu, což je vhodné zejména pro alergiky a astmatiky. Zlepšené vnitřní klima, stejně jako rychlé a rovnoměrné vytápění místnosti přispívá k zachování stavební substance.

Teplovodní lišty v detailu

Hloubka: 30 mm
Výška: 160 mm

Základový panel a clona sestávají z 2 mm silného hliníku s vysoce kvalitním práškovým povlakem. Standardní barva je čistě bílá (RAL 9016), přičemž ostatní barvy celého RAL spektra jsou k dostání na přání zákazníka. Teplovodní element je tvořen dvěma nad sebou uspořádanýma měděnýma trubkama s průměrem 15 milimetrů a tloušťkou stěny 1 mm. Tepelně vodivé prvky představuje 0,2 mm silné lichoběžníkové žebrování, které je nalisováno právě na teplovodní měděné trubky. Pro tyto komponenty používáme výhradně měď, neboť ta má obzvláště výbornou tepelnou vodivost. Při kontinuální délce větší než 15 m je vyžadováno použití spojek mezi trubkami. Ty jsou samozřejmě součástí našeho příslušenství.