Energetická úspora

Energetická optimalizace s topnými lištami Energy-com

Udržitelnost a energetická optimalizace chodu budov se dostává každým rokem do popředí pozornosti. Lidé se čím dál více zajímají o změnu klimatu, životní prostředí, rostoucí ceny a spotřeby energií a s tím související efektivní nakládání se zdroji energie. Při renovaci budov se proto investoři poohlížejí po produktech, které na tyto aktuální otázky odpovídají. Topné lišty Energy-com jsou právě tímto typem produktu.

Snížení spotřeby energie

Energetická účinnost se stává tématem, které je v poslední době pod drobnohledem státu. Energetická náročnost nových i stávajících budov se nejvíce týká vytápění a izolace. V mnoha případech je nutná výměna celého topného systému. Topné lišty Energy-com, které fungují na principu sálavého tepla a jsou energeticky úsporné (a tím pádem i šetrné k životnímu prostředí), mají blahý vliv na stav budov a jejich obyvatel, jsou právě tím systémem vytápění, který splňuje nejen podmínky energetické účinnosti. Stejně jako sluncem nahřátý balvan nebo teplo sálající kachlová kamna, tak i topné lišty generují stejně příjemné teplo. Jedna z mnoha výhod sálavého tepla je, že už při 18° C je teplo vnímáno jako příjemné, čili nemusí být zapotřebí topit více = spotřebovat více energie.

Ideální kombinace

Naše topné lišty Energy-com mohou být snadno napojeny na různé zdroje tepla jako je kotel na zemní plyn, kotel na pelety, elektrokotel nebo solární kolektory. Navíc jejich instalace je jednoduchá a nevyžaduje přílišné zásahy do zdiva a konstrukce objektu. Energeticky úsporné vytápění sálavým teplem z topných lišt Energy-com je ideálním řešením při každé renovaci.